Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Login/Adres e-mail:
  

Hasło
  

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 78
» Najnowszy użytkownik: fraannesok
» Wątków na forum: 68
» Postów na forum: 102

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 7 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 7 Gość(i)

 
Tongue Rząd przyjmuje kontrowersyjny projekt ustawy o GMO
Napisane przez: admin - 11-29-2016, 07:15 PM - Forum: Dyskusje polityczne - Brak odpowiedzi

Media podniecają się Glińskim i kwotą wolną dla wybranych tymczasem rząd przyjmuje kontrowersyjny projekt ustawy o GMO


[Obrazek: gmo_artursfoto_pixabay-cc0-550.jpg]
foto: artursfoto (Pixabay / CC0)
W cieniu ostrej nawalanki politycznej, która skupia uwagę większości opinii publicznej, łatwiej jest przeforsować kontrowersyjne projekty ustaw. W tym kontekście warto wspomnieć o zaakceptowanym właśnie przez Radę Ministrów projekcie zmian do ustawy o GMO. Zgodnie z przyjętymi propozycjami Polska ma być "krajem wolnym od upraw genetycznie modyfikowanych". Problem w tym, że do projektu dodano również art. 49a ust. 2, zgodnie z którym na terytorium RP możliwe będzie "tworzenie stref do prowadzenia upraw GMO"                            

            
Zgodnie z tym, co możemy przeczytać na stronie premier.gov.pl - rozwiązania wprowadzone ustawą o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych zapewnią, że Polska nadal będzie wolna od upraw genetycznie modyfikowanych organizmów (GMO). W istocie - w projekcie znalazł się art. Art. 49a. ust 1., który brzmi w sposób następujący:
 
"Ustanawia się terytorium Rzeczypospolitej Polskiej strefą wolną od GMO".
 
Problem w tym, że do powyższego zdania dopisano: "z zastrzeżeniem ust. 2". Jak brzmi wspomniany ustęp 2? Oto jego treść:
 
"Uprawę GMO prowadzi się wyłącznie na gruntach rolnych w strefie wskazanej do jej prowadzenia na określonym obszarze, zwanej dalej >> strefą wskazaną do prowadzenia upraw GMO <<"     


    
Wygląda więc na to, że terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wcale nie będzie strefą wolną od upraw genetycznie modyfikowanych. Rozwiązanie przewidziane artykułem 49a ust. 2 daje zbyt szeroki wentyl dla prowadzenia upraw GMO. Nawet, gdyby intencją twórców tego projektu było umożliwienie upraw GMO dla potrzeb leczniczych (np. do produkcji insuliny potrzebne są uprawy GMO), to wskazany powyżej ust. 2 (oraz kolejne - regulujące kwestie pozwoleń i dopuszczeń do obrotu) daje zbyt duże pole do "kreatywnego działania" i przeczy idei ust. 1, zgodnie z którym terytorium Polski ma być "strefą wolną od GMO".
Warto odnotować, że twórcą projektu jest minister środowiska
prof. Jan Szyszko, który wcześniej słynął z tego, że był przeciwnikiem upraw GMO. Ciekawe, co się stało, że w przyjętym właśnie przez Radę Ministrów projekcie zmian do ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych postanowił zostawić otwartą aż tak szeroką furtkę dla GMO?
 
Źródło: Ustawa o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (Legislacja.rcl.gov.pl)
Źródło: Projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych (legislacja.rcl.gov.pl)

  

Wydrukuj tę wiadomość

  Zmowa cenowa ws. podwyżek OC? Poseł chce wprowadzenia stawki maksymalnej
Napisane przez: admin - 11-27-2016, 01:39 PM - Forum: Rozmowy ogólne - Brak odpowiedzi

Autor: Ewelina Burda, 


Zmowa cenowa ws. podwyżek OC? Poseł chce wprowadzenia stawki maksymalnej
[Obrazek: 4eec6f5c3aab260abb5e31f9de535e05.jpg]
- Na pierwszy rzut oka ustalenie [b]maksymalnej składki za ubezpieczenie OC może wydawać się dobrym pomysłem. Jednak po głębszej analizie, można podać przynajmniej dwa powody, dlaczego taka regulacja nie może zostać wprowadzona - odpowiada ekspert [/b]
W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stawka ubezpieczenia OC wzrosła nawet o kilkaset procent. Zdaniem posła PiS Adama Abramowicza z Białej Podlaskiej może to świadczyć o zmowie cenowej firm ubezpieczeniowych. Dlatego parlamentarzysta z Białej Podlaskiej apeluje do ministra finansów o interwencję.
Stawki OC ostro w górę. A to dopiero początek podwyżek

Z analizy ponad 27 tys. kalkulacji wykonanych przez kierowców w porównywarce ubezpieczeń mfind.pl wynika, że w 2016 roku średnia cena ubezpieczenia OC wzrosła z 644 zł w styczniu do 957 zł we wrześniu.
"Wzrost składek nastąpił nagle, wręcz skokowo u wszystkich ubezpieczycieli, co postawiło pod ścianą wielu posiadaczy pojazdów"- zwraca uwagę  w interpelacji do ministra finansów poseł Abramowicz. We wtorek o rozwiązanie tego problemu zaapelowała też do premier Beaty Szydło Platforma Obywatelska.
"Ubezpieczyciele twierdzą, że coraz to nowe rekomendacje KNF oraz wzrost kwoty odszkodowań zasądzonych na rzecz poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych są  przyczyną  nagłych podwyżek. Problem jednak w tym, że zarówno rekomendacje KNF czy wzrost zasądzonych kwot odszkodowań, nie pojawiły się nagle z dnia na dzień"- dodaje w interpelacji parlamentarzysta z Białej Podlaskiej.
Tymczasem ubezpieczyciele tłumaczą, że w marcu ubiegłego roku zaczęły obowiązywać wytyczne KNF w sprawie likwidacji szkód komunikacyjnych, które [b]przyczyniły się do wzrostu kosztów operacyjnych towarzystw oraz wypłat roszczeń. [/b]
Poseł Abramowicz zwraca się jednak do resortu finansów o zbadanie przyczyny skokowego wzrostu składek ubezpieczeń OC. "Czy nie jest to efektem ,,zmowy cenowej” ubezpieczycieli, którzy, przygotowując pewne rozwiązania na rynku, działają w porozumieniu?" - pyta w interpelacji. - Towarzystwa ubezpieczeniowe mogły się umówić, bo podniosły stawki bardzo wysoko i na podobny poziom- mówi nam Adam Abramowicz. - Otrzymuję komunikaty, że stawki mają dalej rosnąc. A ubezpieczenie OC jest przecież obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów, więc można tak podnosić w nieskończoność. Skoro państwo nakłada na obywateli obowiązek, to ma prawo wprowadzić maksymalną stawkę ubezpieczenia. Nie urzędową, ale maksymalną, żeby zabezpieczyć ludzi - proponuje  parlamentarzysta.
W Polsce zarejestrowanych jest 31 mln aut objętych takim ubezpieczeniem. Poseł z PiS zapowiada, że zajmie się sprawą [b]ustalenia maksymalnej stawki ubezpieczenia OC  na jednym z posiedzeń swojego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego . - Bo inaczej ludzi nie będzie na to stać- uważa Abramowicz.  [/b]

Ciąg dalszy na stronie.

http://www.dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/zmowa-cenowa-w-sprawie-oc-stawki-rosna-w-piorunujacym-tempie,n,1000190273.html

Wydrukuj tę wiadomość

  Sejm ograniczy zgromadzenia publiczne.
Napisane przez: admin - 11-27-2016, 12:39 AM - Forum: Dyskusje polityczne - Brak odpowiedzi

Sejm ograniczy zgromadzenia publiczne
Opublikowano: 26.11.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju
Co zrobić, żeby dziecko nie biegało głodne? Obciąć mu nóżki. Taka logika stoi za projektem „Prawa o zgromadzeniach”, który ma sprawić by obywatele nie biegali protestując.
[Obrazek: nie-1.jpg]
Teraz mamy nową władzę, która też majstruje przy prawie o zgromadzeniach. Projekt zmian w ustawie wpłynął do Sejmu jako projekt poselski (druk 1044). Zamieszczamy go również pod tym tekstem. Posłowie chcą wprowadzenia do ustawy zgromadzeń organizowanych cyklicznie. Ponadto zmieniona będzie zasada wydawania zezwoleń na zgromadzenia.
W projekcie przyznano pierwszeństwo zgromadzeniom organizowanym przez organy władzy publicznej oraz zgromadzeniom odbywanym w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych (zmiana w art. 2 ustawy). Doprecyzowano również odległość pomiędzy zgromadzeniami, w sytuacji organizowania dwóch lub większej liczby zgromadzeń w tym samym miejscu i czasie.
Ustawa ma wyraźnie stanowić, że uczestnicy zgromadzeń spontanicznych nie mogą zakłócać przebiegu zgromadzeń cyklicznych. W projekcie przewiduje się, że organ gminy będzie wydawał decyzję o zakazie zgromadzenia, jeżeli ma ono odbyć się w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne. W przypadku wniesienia zawiadomień o zamiarze zorganizowania dwóch lub większej liczby zgromadzeń, które mają zostać zorganizowane chociażby częściowo w tym samym miejscu i czasie, zgromadzeniom cyklicznym będzie przysługiwało pierwszeństwo w wyborze miejsca i czasu zorganizowania zgromadzenia.
Nie trzeba być wybitnym jurystą by zrozumieć co to znaczy. Władza zyska narzędzie pozwalające na zakazywanie obywatelom zgromadzeń publicznych w najbardziej istotnych momentach. Wystarczy tylko, że władza w odpowiednim czasie zorganizuje własne zgromadzenie albo zsynchronizuje pewne swoje działania z zaprzyjaźnionymi organizatorami zgromadzeń cyklicznych.
Posłowie zapewne myślą, że w ten sposób unikną takich kłopotów jak niedawne protesty przeciwko CETA czy ostatnie protesty przeciwko reformie edukacji (nie mówiąc już o parasolkach). Posłowie uwierzyli, że nie trzeba odpowiadać na protesty obywateli jeśli zakażemy protestów. Logika jest dokładnie taka sama jak w tym okrutnym kawale o głodnym dziecku. Co zrobić by dziecko nie biegało głodne? Trzeba obciąć mu nóżki.
Zgromadzenia publiczne mają ogromną rolę w demokracji, a ostatnie lata pokazały niedostosowanie prawa do potrzeb obywateli. Wypada przypomnieć o organizowanych naprędce protestach przeciwko ACTA. Czy pamiętacie historię 18-latka, który był wówczas kazany za obywatelski impuls? Właśnie takie historie rodzą się z przepisów, których celem jest głównie ograniczenie zgromadzeń.
Wiem oczywiście, że posłowie PiS znaleźli sobie grzeczne objaśnienie wprowadzanych zmian. Tłumaczą, że chcą zapobiec kłótniom o zgromadzenia publiczne, konfliktom między zgromadzeniami itd. Nawet gdybym uwierzył, że posłowie PiS nie lubią konfliktów to… intencja projektodawcy nie będzie miała żadnego znaczenia. W przyszłości będzie się liczyło tylko jedno. Jak przepisy są naprawdę stosowane i jak będzie je stosować nie tylko obecna partia rządząca, ale też wszystkie kolejne po niej.
Sprawa CETA nie jest jeszcze zamknięta. Pojawią się kolejne problemy, ale czy będziemy mogli przeciwko nim protestować. Niekoniecznie. Posłowie chcą i mogą metaforycznie „obciąć nam nóżki”.
Posłowie wspierający projekt to: Waldemar Andzel, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Jan Krzysztof Ardanowski, Marek Ast, Ryszard Bartosik, Barbara Bartuś, Joanna Borowiak, Wojciech Buczak, Waldemar Buda, Lidia Burzyńska, Anna Cicholska, Witold Czarnecki, Arkadiusz Czartoryski, Katarzyna Czochara, Jan Duda, Barbara Dziuk, Jacek Falfus, Andrzej Gawron, Szymon Giżyński, Jarosław Gonciarz, Jerzy Gosiewski, Józefa Hrynkiewicz, Michał Jach, Krzysztof Jurgiel, Alicja Kaczorowska, Piotr Kaleta, Jan Kilian, Lech Kołakowski, Robert Kołakowski, Wojciech Kossakowski, Andrzej Kosztowniak, Jarosław Krajewski, Wiesław Krajewski, Leonard Krasulski, Andrzej Kryj, Bernadeta Krynicka, Dariusz Kubiak, Jacek Kurzępa, Anna Kwiecień, Bogdan Latosiński, Krzysztof Lipiec, Paweł Lisiecki, Tomasz Ławniczak, Marzena Machałek, Krzysztof Maciejewski, Ewa Malik, Jerzy Małecki, Gabriela Masłowska, Jerzy Materna, Grzegorz Matusiak, Andrzej Matusiewicz, Kazimierz Matuszny, Beata Mazurek, Kazimierz Moskal, Aleksander Mrówczyński, Piotr Naimski, Adam Ołdakowski, Marek Polak, Piotr Polak, Marcin Porzucek, Urszula Rusecka, Bogdan Rzońc a, Jacek Sasin, Łukasz Schreiber, Wojciech Skurkiewicz, Andrzej Smirnow, Czesław Sobierajski, Dariusz Starzycki, Marek Suski, Józefa Szczurek-Żelazko, Jolanta Szczypińska, Jarosław Szlac hetka, Krzysztof Szulowski, Ewa Szymańska, Robert Telus, Ewa Tomaszewska, Sylwester Tułajew, Piotr Uruski, Piotr Uściński, Jan Warzecha, Jerzy Wilk, Tadeusz Woźniak, Sławomir Zawiślak, Jarosław Zieliński, Maria Zuba, Wojciech Zubowski.
Projekt ustawy znajdziecie TUTAJ.
Autorstwo: Marcin Maj
Zdjęcie: staboslaw (CC0)
Źródło: DI.com.pl
[Obrazek: pdf22.png]

Wydrukuj tę wiadomość

  Nietrzeźwy policjant staranował swoim autem trzy samochody
Napisane przez: admin - 11-25-2016, 05:33 PM - Forum: Nowości - Brak odpowiedzi

Nietrzeźwy policjant staranował swoim autem trzy samochody

oprac.Arkadiusz Jastrzębski
akt. 25.11.2016, 10:55
Nietrzeźwy policjant staranował swoim autem trzy samochody w Inowrocławiu
• Osobowym renault jechało dwóch dzielnicowych z Inowrocławia
• Po zdarzeniu wysiedli z auta i uciekli
• Jeden został zatrzymany w domu, drugi w pobliżu rozbitych aut
• Obaj policjanci byli nietrzeźwi, zostaną wydaleni ze służby
[Obrazek: wp_policja_radiowoz_napis_gadomski_600.jpeg]
WP.PL / Marcin Gadomski

Policja zatrzymała dwóch dzielnicowych z Inowrocławia, którzy staranowali autem trzy samochody i uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze podczas zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.

- Informację otrzymaliśmy przed godz. 23 w czwartek. Renault na łuku osiedlowej ulicy uderzył w trzy zaparkowane auta. Kierowca i pasażer samochodu uciekli z miejsca zdarzenia - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Po sprawdzeniu danych porzuconego auta, okazało się, że jego właścicielem jest policjant, dzielnicowy z Inowrocławia. - Został zatrzymany w miejscu zamieszkania, był nietrzeźwy. Drugi mężczyzna

cdn.na str.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019389,title,Nietrzezwy-policjant-staranowal-swoim-autem-trzy-samochody-w-Inowroclawiu,wid,18607156,wiadomosc.html?ticaid=118268

Wydrukuj tę wiadomość

  JANÓW LUBELSKI: WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJI.
Napisane przez: admin - 11-19-2016, 11:14 PM - Forum: Nowości - Odpowiedzi (1)

POLICJA LUBELSKA
Wygenerowano: Sobota, 19 listopada 2016, 21:00
JANÓW LUBELSKI: WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJI.
Policjanci z Janowa Lubelskiego ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Janowa Lubelskiego w wieku 22 i
24 lat, którzy jednej nocy dokonali włamania oraz kradzieży w trzech miejscach. Łupem sprawców padł
samochód osobowy, piła spalinowa i dwa laptopy. Obaj przyznali się do włamania i kradzieży. Grozi im do 10
lat pozbawienia wolności.
załącznik
Policjanci z Janowa Lubelskiego ustalili i zatrzymali dwóch
mieszkańców Janowa Lubelskiego w wieku 22 i 24 lat, którzy jednej
nocy dokonali włamania oraz kradzieży w trzech miejscach. Łupem
sprawców padł samochód osobowy, piła spalinowa i dwa laptopy.
Obaj przyznali się do włamania i kradzieży. Grozi im do 10 lat
pozbawienia wolności.
Wszystkie zdarzenia miały miejsce w nocy z czwartku na piątek.
Pierwsze włamanie zgłosił właściciel jednego z biur rachunkowych w Janowie
Lubelskim. Tam skradziono laptopa oraz antenę CB z zaparkowanego w
garażu samochodu. Do kolejnego włamania doszło kilka godzin później.
Kradzież laptopa z jednego z domów w Janowie Lubelskim zgłosił właściciel.
Niedługo później dyżurny janowskiej Policji odebrał kolejne zgłoszenie o
kradzieży. Pokrzywdzony poinformował o kradzieży samochodu osobowego
marki renault wraz ze znajdującymi się w nim dokumentami oraz piłą
spalinową. Łączna wartość strat powstała w wyniku tych włamań i kradzieży to
blisko 20 tysięcy złotych.
Kilka godzin zajęło policjantom z Janowa ustalenie sprawców tych włamań i kradzieży. Okazali się nimi
22 i 24 letni mieszkańcy Janowa Lubelskiego. Jak się okazało obaj jednej nocy w trzech miejscach dokonali
włamania i kradzieży samochodu osobowego, piły spalinowej, dwóch laptopów i anteny CB. Młodzieńcy przyznali
się do zarzucanych im czynów. Skradzione mienie odzyskano.
W sobotę w stosunku do obu mężczyzn Sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Wydrukuj tę wiadomość

Photo Starosta Biłgorajski.,złożył rezygnację .
Napisane przez: admin - 11-16-2016, 04:46 PM - Forum: Nowości - Brak odpowiedzi

Starosta chce odejść ze stanowiska. Złożył rezygnację

Na początku przyszłego roku Marian Tokarski przestanie pełnić funkcję starosty powiatu biłgorajskiego. Mąż posłanki PSL Genowefy Tokarskiej złożył już oficjalną rezygnację z zajmowanego stanowiska.
[Obrazek: c451304d381f7a88a65624def966b1fb.jpg]
67-letni Marian Tokarski funkcję starosty pełni drugą kadencję. Wcześniej był etatowym członkiem Zarządu Powiatu. Pod koniec października przesłał do biłgorajskiej Rady Powiatu prośbę o przejęcie od 10 stycznia jego stanowiska w związku z rezygnacją ze sprawowanej funkcji. W piśmie nie znalazło się żadne uzasadnienie takiej decyzji. Chcieliśmy zapytać o jej powody, ale starosta jest nieosiągalny – do 5 grudnia ma urlop.
Nieoficjalnie mówi się, że rezygnacja była spowodowana ciągnącymi się od dawna niesnaskami w koalicji powiatu PSL i Biłgorajszczyny. Podobno kiedy Tokarski zostawał starostą samorządowcy ustalili, że po roku poda się do dymisji. Ponieważ tego nie zrobił, część członków PSL i opozycji (w sumie siedem osób) złożyło wniosek dotyczący jego odwołania. Tłumaczyli to brakiem współpracy starosty z Radą Powiatu, ignorowaniem wniosków, brakiem rzetelnych odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych, ogólnym stanem finansów Starostwa Powiatowego oraz braku reakcji na złą sytuację szpitala.
– Uzasadnienie nie ma potwierdzenia w rzeczywistości samorządowej, w mojej pracy – tłumaczył nam wtedy Tokarski. – Nie było takiego wydarzenia, by Zarząd czy ja osobiście, nie stawialibyśmy się do dyspozycji Rady, czy nie udzielano odpowiedzi na zgłoszone wnioski, czy też nie ustosunkowywano się do zgłoszonych problemów.
Na początku tego roku odbyło się głosowanie w tej sprawie – wniosek nie uzyskał wymaganej większości głosów. Wciąż jednak trwały naciski na Tokarskiego, by zrzekł się sprawowanej funkcji, co właśnie uczynił.
10 stycznia odbędzie się sesja Rady Powiatu, podczas której głosowane będzie przyjęcie wniosku. Jeśli radni zgodzą się na to, wybrany zostanie nie tylko nowy starosta, ale i nowy zarząd. Być może nastąpi to już podczas tej samej sesji.

cd.n.str.
http://www.dziennikwschodni.pl/bilgoraj/...89870.html

Wydrukuj tę wiadomość

  serwis gsm
Napisane przez: kuksagsm - 11-16-2016, 11:29 AM - Forum: Ogłoszenia - usługi - Brak odpowiedzi

Zajmujemy się serwisem telefonów komórkowych ( wszystkich marek ) , nawigacji , komputerów i wszelkiej elektroniki

Wymiana dotyku (digitizera) 
Wymiana wyświetlacza (lcd)
Wymiana fullsetów (digitizer+lcd)
Wgrywanie nowego firmware (oprogramowania)
Wymiana złączy (usb itp)
Ściąganie simlocków
Debranding
Naprawa telefonów po zalaniu , upadku

Naprawa laptopów,komputerów
Odzyskiwanie danych
Usuwanie szkodliwego oprogramowania 
-
Oferujemy również różne akcesoria , ładowarki , gumy , pokrowce , karty pamięci , złącza  i wiele innych

Do wszelkich napraw serwisowych używamy tylko profesjonalnego sprzętu , możliwa stała współpraca , uszkodzony sprzęt można przesłać pocztą bądź osobiście przynieść do serwisu 

Zapraszamy Państwa do naszego punktu w Janowie Lubelskim przy ulicy Kilińskiego 13. tel: 158720645

Wydrukuj tę wiadomość

  Dobra zmiana ??? - ciąg dalszy.
Napisane przez: admin - 11-16-2016, 11:28 AM - Forum: Administracja Publiczna w ocenie mieszkańców - Odpowiedzi (1)

Sejm uchwalił ustawę wydłużającą do 1 stycznia 2018 roku dotychczasową kwotę wolna od podatku, a zarazem nakładającą podatek na Fundusze Inwestycyjne Zamknięte.
[Obrazek: 00064CI37FH6DDTY-C122-F4.jpg]

Za ustawą było 227 posłów, przeciw 210, czterech wstrzymało się od głosu.


Ustawa utrzymuje w tym i przyszłym roku kwotę wolną od podatku w obecnej wysokości. Jednocześnie w stosunku do pierwotnego projektu posłowie złagodzili zapisy dotyczące opodatkowania Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych.
W zakresie kwoty wolnej ustawa jest odpowiedzią na ubiegłoroczny wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że brak waloryzacji kwoty wolnej od podatku jest niezgodny z konstytucją. TK dał czas na zmianę prawa do 1 grudnia 2016 roku. Złożony przez posłów PiS projekt przesądza jednak, że dotychczasowa kwota wolna (3 tys. zł) zostanie utrzymana w obecnym roku oraz w 2017 roku.


Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-sejm...gn=firefox

Wydrukuj tę wiadomość

  Sprzedam Asus x53U
Napisane przez: admin - 11-13-2016, 11:35 AM - Forum: Sprzedam - Brak odpowiedzi

Sprzedam Asus x53U ładny.,czysty, niezniszczony.

Przekątna ekranu 15.6 cali
Pamięć] 2 GB
Karta  HD6250m
Dysk  320 GB
HDMI
Kamera  0,3 MPix
Złącza USB 3
Bateria OK
WINDOWS 7 64 BIT
Z powodu braku dobrego aparatu przedstawiam zdjęcie poglądowe tego modelu.
Preferowany odbiór osobisty.
 Można testować i oglądać w Janowie Lubelskim .
cena 610zł
Tel 69415502

[Obrazek: ASUS_X53U_12.JPG]
link. http://facebo.pl

Wydrukuj tę wiadomość

  "Zoom Natury" w sądzie. Janów Lubelski przegrał z wykonawcą
Napisane przez: admin - 11-01-2016, 01:24 PM - Forum: Nowości - Brak odpowiedzi

"Zoom Natury" w sądzie. Janów Lubelski przegrał z wykonawcą.
Dodano: 30 października 2016, 08:11
[Obrazek: a825d6e5452b7f6986eac01b95f0fa2c.jpg]
Park „Zoom Natury” został otwarty w czerwcu 2015 r. Jego budowa kosztowała ok. 23 mln zł (fot. Dorota Awiorko/Archiwum)Karę umowną w wysokości blisko 1,6 miliona złotych naliczył krakowskiej firmie Urząd Miejski w Janowie Lubelskim. To spółka, która wygrała przetarg i rozpoczęła budowę Parku Rekreacji „Zoom Natury”. Sprawa trafiła do sądu. W pierwszej instancji urzędnicy z Janowa Lubelskiego sądową batalię przegrali.

W 2012 r. krakowska firma zerwała umowę z władzami Janowa Lubelskiego dotyczącą budowy Parku Rekreacji „Zoom Natury”. Spółka domagała się zapłaty za dodatkowe prace. Tych żądań urząd nie chciał spełnić.
– Ponieważ tych dodatkowych robót nie potwierdzili inspektorzy nadzoru, nie mieliśmy więc podstaw aby to uwzględniać – wyjaśnia Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego.
Urzędnicy ogłosili drugi przetarg na dokończenie prac przy „Zoomie Natury”.
– Kiedy chcieliśmy skorzystać z gwarancji wykonawca skierował sprawę do sądu – dodaje burmistrz.
Lubelski sąd niedawno wydał w tej sprawie wyrok.
– Sąd Okręgowy ustalił, że nie istnieje uprawnienie pozwanej Gminy Janów Lubelski do domagania się od powoda Krak Invest Spółki Akcyjnej w Krakowie zapłaty kary umownej. A tym samym nie istnieje uprawnienie do żądania przez gminę wypłaty z ubezpieczeniowej gwarancji należytego wykonania kontraktu – informuje Ewa Bazelan, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Lublinie.
Chodzi o kwotę blisko 1,6 mln zł, która została ustanowiona na zlecenie krakowskiej spółki przez ubezpieczyciela na rzecz gminy Janów Lubelski. Sąd obciążył też pozwanego – gminę Janów Lubelski kosztami procesu.
– Wyrok nie jest prawomocny. Obie strony złożyły wnioski o uzasadnienie – dodaje sędzia Bazelan.
– Najprawdopodobniej będziemy składać apelację – zapowiada Kołtyś.
Park „Zoom Natury” w Janowie Lubelskim, w skład którego wchodzą m.in. laboratoria edukacyjne i park linowy został otwarty w czerwcu 2015 r. To później niż planowano. – Opóźnienie wyniosło około roku – przyznaje burmistrz Janowa Lubelskiego.
Inwestycja kosztowała ok. 23 mln zł, z czego część ok. 14 mln zł stanowiła unijna dotacja. 1 mln zł dołożył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Reszta pieniędzy pochodziła z kasy gminy.

http://www.dziennikwschodni.pl/janow-lubelski/zoom-natury-w-sadzie-na-niedziele,n,1000189001.html

Wydrukuj tę wiadomość