Janowskie Forum - Forum Janowa Lubelskiego
Ponad 30 zarzutów korupcyjnych dla byłego pracownika starostwa. - Wersja do druku

+- Janowskie Forum - Forum Janowa Lubelskiego (http://www.forum.janowlubelski.net)
+-- Dział: Forum Janowa Lubelskiego (http://www.forum.janowlubelski.net/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Aktualności (http://www.forum.janowlubelski.net/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Nowości (http://www.forum.janowlubelski.net/forumdisplay.php?fid=26)
+---- Wątek: Ponad 30 zarzutów korupcyjnych dla byłego pracownika starostwa. (/showthread.php?tid=3484)Ponad 30 zarzutów korupcyjnych dla byłego pracownika starostwa. - admin - 04-02-2017

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu prowadzili śledztwo przeciwko byłemu już pracownikowi Wydziału Architektoniczno - Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim. 71-letni Zygmunt Ż. usłyszał łącznie ponad 30 zarzutów o charakterze korupcyjnym. Mężczyzna w zamian za wręczone korzyści majątkowe gromadził i przygotowywał do zatwierdzenia dokumentację budowlaną, co skutkowało wydaniem pozwolenia na budowę. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.


Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w kwietniu ubiegłego roku przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu, na podstawie materiałów operacyjnych funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Lublinie. Śledztwo dotyczy czynów korupcyjnych byłego pracownika Wydziału Architektoniczno - Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim.
W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci wspólnie z prokuraturą ustalili, że podejrzany w celu osiągnięcia korzyści majątkowych tworzył fikcyjne dokumenty związane z procesem uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. W tej sprawie policjanci przesłuchali i rozpytali ponad 130 osób. Żmudna i ciężka praca policjantów z Wydziału dw. z Korupcją KWP w Lublinie pozwoliła przedstawić zatrzymanemu, 71-letniemu mężczyźnie 32 zarzuty korupcyjne.
Jak ustalono, mężczyzna pełniąc funkcję pracownika Wydziału Architektoniczno - Budowlanego Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim w okresie od 2000 r. do lipca 2008 r. dopuścił się szeregu naruszeń prawa. 71-letni Zygmunt Ż. usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu 32 zarzuty. Przedstawione zarzuty dotyczą wykonywania przez niego obowiązków służbowych. Mężczyzna tworzył fikcyjne dokumenty niezbędne do uzyskania decyzji o pozwolenie na budowę, a następnie przygotowywał dokumentację do zatwierdzenia. W zamian przyjmował łapówki w kwotach od 200 do nawet 4 tys. zł. Jak ustalili policjanci, łączna suma łapówek jaką przyjął były już pracownik starostwa, wynosi co najmniej 22 tys. zł.
Teraz 71-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
K.K.
Ze strony
http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/66390,KWP-Ponad-30-zarzutow-korupcyjnych-dla-bylego-pracownika-starostwa.html