Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trwa zadłużeniowy koszmar rządu -Rekord Tuska został pobity.
#1
Trwa zadłużeniowy koszmar rządu Szydło. Rekord Tuska (wzrost zadłużenia +70 mld zł w 1 rok) został pobity w 10 miesięcy 2016 r. (+76,2 mld zł)!
[Obrazek: m6888721.jpg]

Aktualny licznik długu publicznego Polski .

Kliknij na odnośnik aby zobaczyć aktualny stan długu.


 
Październik okazał się być kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost polskiego zadłużenia (+8,04 mld zł). Licząc od stycznia do końca października bieżącego roku dług Skarbu Państwa powiększył się już o +76,199 mld zł. To oznacza, że rząd Beaty Szydło pobił tym samym zadłużeniowy rekord należący do gabinetu Donalda Tuska, który w ciągu całego 2010 roku zdołał powiększyć zadłużenie naszego kraju o +70,3 mld zł...

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów - październik był dziewiątym miesiącem w roku, w ciągu którego odnotowano wzrost zadłużenia naszego kraju (w okresie I - X tylko w lipcu odnotowano spadek). Na koniec października łączne zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło 910,75 mld zł, co oznaczało wzrost o 8,04 mld zł (+0,9 proc.) wobec końca września 2016 r. oraz wzrost o 76,2 mld zł (+9,1 proc.) wobec końca 2015 r. 

Zdaniem resortu finansów wzrost zadłużenia od początku 2016 r. był przede wszystkim wynikiem finansowania deficytu budżetu państwa (+24,6 mld zł), finansowania deficytu budżetu środków europejskich (+8,4 mld zł), osłabienia złotego względem euro, dolara, franka i jena (+6,9 mld zł) oraz wymagalnością starych długów, na których spłatę trzeba było zaciągać nowe długi (+34,9 mld zł).

Niestety, jeśli trend wzrostu zadłużenia nie ulegnie zmianie w kolejnych odczytach za listopad i grudzień, to na koniec 2016 roku zadłużenie Skarbu Państwa może wzrosnąć o kolejne kilkanaście miliardów złotych, co w skali całego roku da zupełnie kosmiczny rezultat 90 mld zł! Nic też nie wskazuje, aby w roku 2017 miało się pod tym względem cokolwiek zmienić. W przyjętej kilka dni temu ustawie budżetowej zapisano bowiem, że deficyt budżetowy (który, co do zasady, pokrywany jest z nowych długów) wyniesie 60 mld zł.
 
Źródło: Zadłużenie Skarbu Państwa (MF.gov.pl)
Odpowiedz
#2
to jest katastrofa w tym kraju blisko

_____________________________
find out
Odpowiedz
#3
tak to jest, jak się wydaje pieniądze, których tak naprawdę nikt nie ma. strach myśleć, co to będzie za parę lat.
Odpowiedz
#4
Skąd oni mają tych wyborców...
Odpowiedz
#5
tego nie wie nikt ;p
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości